Kullanım Şartları ve Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanım Şartları

maydaaltin.com’dan  alışveriş yapmak için sisteme üye olunması zorunlu değildir. Üyelik ücretsiz olup özel avantajlardan ve indirimlerden yaralanmayı/haberdar olmayı sağlar. Aynı zamanda üyelerin geçmiş alışverişlerini görebilmelerini, adres ve kişisel kayıtları yapabilmelerini ve alışverişleri hızlıca tamamlayabilmelerini sağlar.

maydaaltin.com’deki indirimler ve fırsatlar sadece online alışverişler için geçerlidir. 

Mayda Altın, web sitesinde yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri ve tüm diğer bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar. maydaaltin.com web sitesi üzerinde yapılan değişiklikler esnasında meydana gelen veyahut sistemden kaynaklanan dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından da sorumlu değildir. Söz konusu aksaklıklar neticesinde, fiyatı, kapsamı ve özellikleri hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar. 

Mayda Altın, kendisinin belirlediği güvenlik kriterleri ve kanundan kaynaklanan kıstaslara göre yapılan inceleme sonucu, siparişe konu kredi kartı ve diğer ödeme araçlarıyla ilgili sahtecilik, dolandırıcılık, bilişim suçları ve nevi başta Türk Ceza Kanunu olmak üzere ilgili kanunlarda suç sayılan fiillerin işlendiği  şüphesi halinde, siparişi iptal etme ya da sipariş sahibiyle iletişime geçerek, işlem güvenliğinin sağlanması için ek bilgiler talep etme hakkını saklı tutar. Yapılan inceleme sonucu elde edilen bulguları, sipariş sahibi ile paylaşma zorunluluğu bulunmamaktadır. 

maydaaltin.com’den yaptığınız alışverişlerde, bu alışverişin ticari kar amacı gütmeyen kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu kabul ve taahhüt etmiş olmaktasınız.  maydaaltin.com’den alınan ürünlerin değiştirme, tamirat ve benzeri şekillerde, kullanım alanı dahilinde ya da  özgülenen amacı dışında bir kullanım amacı ile kullanılması, Mayda Altın’un sözleşme ilişkisi içerisinde olduğu şirketler hariç geri kalan tüm gerçek ve tüzel kişiler için yasaklı işlemlerden sayılır. Bu işlemlere karşılık Mayda Altın her türlü hakkı saklıdır. 

Mayda Altın’un tasarımı olan hiçbir ürün kopyalanamaz, tekrar üretilemez, değiştirilemez. Bu ürünlerin değiştirilerek dahi olsa tekrar üretilmesi ve piyasaya sürülmesi, bu işlemlerin kar amacı güdülerek gerçekleştirilmesi halinde Mayda Altın yasal hakları saklıdır. 

maydaaltin.com’dan siparişi verilen ürünlerin el emeğiyle üretimi sonucunda, ürünlerin karat ve gramlarında +-%10 farklılık oluşabilmektedir. 

Yüzüklerin, belirteceğiniz yüzük ölçüsüne göre ayarlanıyor olması da ağırlığında küçük farklılıklar oluşturabilmektedir.

Siparişler,  yurt içine en geç 20 iş gün içinde gönderilmektedir. Siparişin gönderilmesi için öncelikle havale/EFT ‘nin ödeme sayfasında belirtilen banka hesaplarına geçtiği gün esas alınır. Ürünler her zaman stokta bulunmayabilir. Bu ihtimale karşılık Mayda Altın’un kusurundan kaynaklanmayan, ürünün geç temin edilmesinden kaynaklanan gecikmelerde SATICI sorumluluk kabul etmez. Havale/EFT siparişlerinde, 7 (yedi) gün içinde ödemesi gerçekleştirilmeyen ve ardından “Havale/EFT işlemi gerçekleştirildi” butonu tıklanarak işlemin gerçekleştirildiği Mayda Altın’a bildirilmeyen siparişler iptal edilir. (Özel üretimlerin gönderim süresi ayrıca düzenlenmiştir, bu sürelere tabi değildir)

maydaaltin.com web sitesinden yapacağınız alışverişlerde Kullanım Koşulları, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Cayma, Garanti ve İade Koşullarındaki hüküm ve koşulları, okumuş anlamış ve kabul etmiş olmaktasınız. 

 

Kullanıcı Sözleşmesi

Sitemizi (maydaaltin.com) kullanmaya başlamadan önce aşağıda belirtilmiş olan genel kullanım koşullarını dikkatlice okuyunuz. 

Sistemi kullanmaya başlamanız ve kişisel bilgilerinizi girmeniz, aşağıda yazılı olan koşulları peşinen kabul ettiğiniz anlamına geleceğinden, bu koşulların size uygun olmaması halinde sistemi kullanmayınız.

Siteyi kullanırken belirli aralıklarla bu sayfayı da tekrar ziyaret etmeniz, değişebilecek üyelik ve kullanım koşullarını öğrenmeniz açısından faydalı olacaktır.

1. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

a. Üye, kayıt işlemini tamamladığı andan ya da sipariş vermek üzere üye olmadan devam ederek bilgilerini paylaştığı andan itibaren işbu sözleşmede belirtilen koşulları kabul etmiş ve işbu sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. 

Sözleşme, Üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

2. Kullanım ve Güvenlik Kuralları

a. MAYDA, üyesi olan herkesin kullanımına açık bir sitedir. MAYDA üyesi, kayıt işlemlerini tamamlayıp elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek http://maydaaltin.com sitesini kullanmaya başlayabilir.

b. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, üçüncü kişi ya da kuruluşlar tarafından kullanılması mümkün değildir. 

Üyeye sağlanan, kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerin gizliliğinden Üye sorumlu olacaktır. Bu bilgilerin Üye dışında herhangi bir kişi tarafından kullanılması ve bu durumun denetimi ile ilgili MAYDA’nın sorumluluğu bulunmamaktadır. Aynı şekilde Üye, internet ortamında bir başkasına ait IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve diğer bilgileri kullanamayacağı gibi, diğer Üyelerin özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekildeki kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye'ye aittir.

c. Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımlar kullanılamaz. Siteden bu yollarla herhangi bir bilgi alınamaz, silinemez ve değiştirilemez.

d. MAYDA, her türlü eleştiriye açıktır. Sitemize iletilen tüm bu eleştiriler mülkiyetimizde olup, pazarlama amacıyla kullanılabilir. 

3. Üye’nin Yükümlülükleri

a. Üyenin, MAYDA kampanyalarının, MAYDA'nın satış sisteminin veya internet sitesinin herhangi bir açığından (teknik, vs.) faydalanarak, MAYDA'yı zarar vermesi, haksız bir menfaat sağlaması, tekrarlanan uygulamalar yapması, gerçeğe uymayan fiilleri, kampanya veya satış koşullarında istenen koşulları sağlamamasına rağmen, bunlardan yararlanması gibi MAYDA'nın kampanyalarının, satış sisteminin veya internet sitesinin kötüye kullanılması MAYDA tarafından tespit edilmesi durumunda, MAYDA'nın kanunundan doğan tüm haklarının yanında söz konusu işlemleri iptal etme; Kullanıcının üyeliğine son verme; satış sözleşmesini tek taraflı olarak derhal feshetme hakkı bulunmaktadır.

b. Üye tarafından işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya maydaaltin.com sitesinde bildirilen genel kurallara uyulmaması nedeniyle, MAYDA tarafından geçici veya sürekli olarak Üye'nin maydaaltin.com’ den yararlanması ve/veya içerik girmesi engellenebilir, ve/veya üyeliği iptal edilebilir.

c. MAYDA ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması Üye’nin sorumluluğundadır.

d. Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin MAYDA’yı kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri bozacak girişimlerde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağı gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu kabul eder.

e. Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından maydaaltin.com adresi üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye üye olarak giriş yetkisi iptal edilecektir.

f. Üye, Servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Üye, işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle MAYDA’nın uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecek olup; MAYDA, Üye'nin sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Üye'ye aynen rücu hakkını haizdir.